Terasová markýza Pergola Zen

Díky své jedinečné konstrukci nachází tato markýza uplatnění při zastřešení teras rodinných domků, ale i stínění v historické zástavbě. Markýza připomíná klasickou pergolu s podvěšenou látkou. Konstrukce má větší odolnost proti dešti i větru než běžné markýzy.

Konstrukci markýzy tvoří hliníkové protlačované profily a komponenty. Látka je upevněna do profilů, které se pohybují pomocí jezdců ve vodících kolejnicích k jedné straně, a to vždy kolmo k délce profilů potahů. Konstrukce markýzy umožňuje její instalaci čtyřmi způsoby: kombinovaně do podlahy a zdi, mezi zdi nebo mezi dřevěné hranoly, do podlahy jako samostatně stojící konstrukci a do stropu. Moduly lze řadit za sebe a tak zvětšit užitný prostor pod markýzou.

Barevné provedení

Standardní provedení konstrukce v barvě RAL 9010 bílá.

Ovládání

Sjíždění a vytahování markýzy lze provádět:
mechanicky pomocí kladek lanovým převodem
elektromotorem Somfy

Potah

Speciální markýzová látka upravená metodou TEXgard Easy Clean (Nano-fluorokarbonová impregnace). Látka je hydrofobní, stálobarevná, odolná proti plísním a rozměrově stálá.

Výrobní rozměry

Maximální rozměr markýzy je: šířka 6 000 mm x vyložení 6 000 mm.

Možnosti za příplatek
elektromotory
automatické řídící jednotky, ovladače a vypínače

Poznámka

Bez příplatku je možné vyrobit i jiné odstíny RAL dle dohody, plastové díly však budou vždy pouze v bílé nebo černé barvě.