Stínění zimních zahrad

Zastínění zimních zahrad lze pojmout vícero způsoby. Nejúčinnějším stíněním je instalace markýzy nad střechou. Díky tomu nejvíce sluneční energie přijme markýzová látka (volitelně ještě s vetkávaným hliníkovým vláknem pro lepší efekt - typ "REFLECT") a sklo / polykarbonát se tedy tolik nezahřívá. Díky tomu je v interieru mnohem nižší teplota. 

Pro pergoly bez bočních stěn doporučujeme volit vnitřní stínění jako například baldachýn, které jsou nenráročné na obsluhu a spolehlivě zastíní prostor pro posezení. Zde tedy neočekáváme znatelné snížení teploty. Jedná se také o cenově dostupnější řešení.

Do výrobků pro zastínění zimních zahrad používáme zpravidla markýzovou 100% akrylovou látku výrobců Sattler či Dickson. Díky její gramáži cca 290 g/m2 je velmi účinná a má dlouhou životnost (cca 15 let). Má také UV ochranu a "chladivý efekt". 

Pod kvalitní marýzovou látkou je velmi příjemné klima, stejný pocit jako posezení pod košatým stromem.

 

Přejít na detail

LATIN INT baldachýn

Díky své jedinečné konstrukci nachází tato markýza uplatnění u stínění zimní zahrad, altánů a také pergol. Vnitřní stínění pomůže také při snížení teploty a zlepšení komfortu posezení.

Přejít na detail

VERANDA BOX pro zimní zahrady

Veranda Box je markýza s moderním designem, napínanou látkou a hliníkovou kazetou. Super řešení pro ochlazení Vaší zimní zahrady. 

Přejít na detail

Krytí zimních zahrad STOBAG

Nabízíme také speciální zastínění od švýcarského výrobce STOBAG, jedná se o markýzy pro zimní zahrady typu AIROMATIC, TARGA či ARNEX.