Stínění zimních zahrad

Zastínění zimních zahrad lze pojmout vícero způsoby. Nejúčinnějším stíněním je instalace markýzy nad střechou. Díky tomu nejvíce sluneční energie přijme markýzová látka (volitelně ještě s vetkávaným hliníkovým vláknem pro lepší efekt - typ "REFLECT") a sklo / polykarbonát se tedy tolik nezahřívá. Díky tomu je v interieru mnohem nižší teplota. 

Pro pergoly bez bočních stěn doporučujeme volit vnitřní stínění jako například baldachýn, které jsou nenráročné na obsluhu a spolehlivě zastíní prostor pro posezení. Zde tedy neočekáváme znatelné snížení teploty. Jedná se také o cenově dostupnější řešení.

Do výrobků pro zastínění zimních zahrad používáme zpravidla markýzovou 100% akrylovou látku výrobců Sattler či Dickson. Díky její gramáži cca 290 g/m2 je velmi účinná a má dlouhou životnost (cca 15 let). Má také UV ochranu a "chladivý efekt". 

Pod kvalitní marýzovou látkou je velmi příjemné klima, stejný pocit jako posezení pod košatým stromem.

LATIN INT baldachýn:

Díky své jedinečné konstrukci nachází tato markýza uplatnění při zastínění pergol a zimních zahrad.  Markýza má velmi jednoduchou konstrukci s podvěšenou látkou. Tato markýza je vhodná pro instalaci pod střešní krytinu nebo také s vyspádováním pro instalaci na konstrukci bez střešní krytiny.  

Konstrukci markýzy tvoří hliníkové protlačované profily a komponenty. Látka je upevněna do profilů, které se pohybují pomocí jezdců ve vodících kolejnicích k jedné straně, a to vždy kolmo k délce profilů potahů. Výrobky lze řadit za sebe a tak zvětšit užitný prostor pod markýzou.

Barevné provedení

Standardní provedení konstrukce v barvě RAL 9010 bílá / RAL 8014 hnědá

Ovládání

Sjíždění a vytahování markýzy lze provádět pouze mechanicky pomocí kladek lanovým převodem

Potah

Speciální markýzová látka upravená metodou TEXgard Easy Clean (Nano-fluorokarbonová impregnace). Látka je hydrofobní, stálobarevná, odolná proti plísním a rozměrově stálá.

Výrobní rozměry

Maximální rozměr markýzy je: šířka 6 000 mm x vyložení 6 000 mm.

Při instalaci ve sklonu doporučujeme maximální rozměr šířky 400-450 cm, při vytahování tzv. "těžkne"

Možnosti za příplatek
jakákoliv barva RAL

 

Další produkty

Ukázky dalších produktů pro stínění zimních zahrad: