Markýza Riviera

Nejoblíbenější horizontální markýza v našem portfoliu je skvělým doplňkem soukromých domů i restauračních zařízení.

Jedná se o markýzu s kloubovými rameny a nosným profilem. Její kvalitní konstrukce nachází uplatnění při stínění výkladních skříní, restaurací, rodinných domků, teras, balkónů nebo restauračních zahrádek.

Markýzu lze upevnit do stropu nebo čelně na fasádu. Konstrukci markýzy tvoří konzoly s nosným profilem, kloubová ramena , válec pro navíjení látky, výpadový profil a ovládací mechanismus.

Markýzu lze ve svinutém stavu chránit plechovou nebo hliníkovou stříškou upevněnou pomocí konzol k nosnému profilu. Podle potřeby je možné opatřit potah markýzy reklamním nápisem nebo firemním znakem. Sklon ramen je v rozsahu 5°až 45° a s pomocí speciální konzoly v rozsahu 45° až 90°.

Markýzu lze ovládat mechanicky klikou nebo pomocí elektromoru na vypínač, dálkový ovladač nebo větrnou a sluneční automatiku.

Konstrukce je dodávána v barvě RAL 9010 (bílá), RAL 8014 (hnědá), RAL 1015 (krémová) a RAL 9006 (stříbrná).

Potah je vyroben ze speciální markýzové látky, která je hydrofobní, stálobarevná, rozměrově stálá a odolná proti plísním. Ze stejného materiálu je zhotoven i volán, jehož tvar a velikost jsou volitelné.

Markýzu o max. rozměru 6 x 3 m lze doplnit o navíjecí volán do výšky 800 mm. Při spojování profilů markýz za účelem dosažení větších rozměrů vzniká mezi potahy mezera o velikosti 85 mm. Tu je možno překrýt překrývacím pásem.

Rozměry:
základní modul
Maximální šířka: 8 m
Maximální vyložení: 4 m

dvoumodul (s technologickou mezerou)
Maximální šířka: 12 m
Maximální vyložení: 4 m

RIVIERA