Jak vybírat

 

Stínění zimní zahrady

Stínění zimní zahrady

Uvedené téma vypadá jednoznačně a jednoduše. Jde přeci pouze o jedno – zastínit prosklenou střechu zimní zahrady. Slovo prosklenou jsem použil pro jednoznačný význam a to, že je střecha průhledná, průsvitná ať je ze skla, z dutinkového polykarbonátu nebo z jiného alternativního materiálu například trapézové polykarbonátové desky. Tím bychom si mohli společně ujednotit zadání. Takže potřebujeme zastínit, průhlednou, průsvitnou střešní plochu zaskleného prostoru zimní zahrady, pergoly nebo hliníkového altánu. Stínit takovou konstrukci je možné mnoha způsoby. Když budeme uvažovat o nejdostupnějších verzích, budeme projednávat zřejmě spodní stínění, to znamená stínící výrobek bude pod střešní krytinou.

Tento způsob bych v tomto článku neřešil a rád bych vám představil účinnější metody a to použití stínícího výrobku na vnější straně střechy to znamená exteriérová strana. Pro tento účel jsou k dispozici zařízení, která jsou určená pro montáž na střešní plochu – přesněji řečeno na zvolené krokve. Zde je důležité zvolit správný typ zařízení s promyšleným řešením montáže v kontextu s rozměry střechy a roztečí dílčích krokví. Při uvážení dalších souvislostí nejlépe z fotografií, o které tímto prosíme zaslat v poptávce, pak nabídneme vhodný typ pro danou dispozici. Ještě je vhodné upřesnit na kterou světovou stranu je konstrukce orientována. Když se v ideálním případě dozvíme více indicií bude prvotní volba řešení více trefou do černého myšleno tak, že by mohla být volba tou nejlepší správnou a funkční. Samozřejmě jde ruku v ruce technická úroveň stínění s cenou, která může atakovat 100. tis. i více v závislosti na velikosti. Zařízení použité nad střechou bude ovládané elektromotoricky a s různými možnostmi komfortu ovládání (dálkové ovládání, ovládání chytrým telefonem nebo počítačem). Plná výbava bude pak obsahovat ochranu před větrem, deštěm s automatickou reakcí na slunce ev. reakcí na slunce v závislosti na vnitřní teplotě v zimní zahradě. Možnosti vám rádi vysvětlíme.

Ještě bych rád zmínil finesu a to možnost zvolit speciální látku, která umí a výrobce takovou schopnost deklaruje písemně snížit teplotu stíněného prostoru až o 10 stupňů oproti běžným také kvalitním potahům shodné značky Sattler. Tímto bych vám rád přislíbil individuální přístup k vašemu zadání, protože problematice stínění rozumíme a známe možnosti výrobků a jejich funkce. A s námi opravdu předejdete omylům, které vás mohou potkat jak ve formě volby nevhodného typu tak i nevhodného markýzového potahu, barevně nestálého, nespolehlivě pohlcujícího UV záření, bez chladivého efektu atd. V celkovém kontextu budeme vaše zadání řešit s maximální péčí o splnění přání k danému účelu. Srovnávat naše nabídky prosím pouze s relevantními, ale pozor na účelově podvodné nabídky firem s cílem uvést nabídkovou cenu co nejnižší kde na výčetce mohou být uvedené položky např. použité automatizace s množstvím 0. Přeji šťastnou volbu a ev. příjemnou spolupráci s našimi pracovníky společnosti Karásek s.r.o. podepsán Rostislav Karásek.