Jak vybírat

 

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Máte postavenou dřevěnou pergolu s průhlednou střechou a přemýšlíte co s ní udělat? My Vám pomůžeme.

Máme na mysli situaci, kdy napřed pořídíte stínění střechy umístěné pravděpodobně na spodní straně střechy a poté zjistíte, že pobyt pod pergolou není podle vašich představ. Buď fouká vítr nebo prší, a to ani nemusíme zmiňovat zimní období, během kterého bude pod pergolou listí nebo navátý sníh. Vaše souprava na stolování nebo další jiné předměty je nutné v tomto období chránit nebo přemístit na jiné místo. A v tomto případě Vám dokážeme pomoc dvojnásobně. Dodáváme stínící zařízení a zasklení bočních stěn použitím posuvných systémů.

Ale zpátky ke stínění. Stínící výrobek by neměl bránit následnému zasklení. Potažmo zasahovat do prostoru, kde později může být stěna s posuvným systémem. Ve většině případů doporučujeme podvěsný baldachýnový způsob, který je ovládaný ručně nebo pomocí elektromotorického provedení. Pro aplikaci baldachýnu je dobré znát vaši stavební dispozici, a proto by bylo nejlepší, kdybyste nám poslali fotografie vaší hotové pergoly nebo místa, kde plánujete pergolu postavit, ale ještě není namontována (pak i výkres od tesaře, truhláře). Na základě vašich informací a fotografií Vám navrhneme vhodný způsob a velikost. Častou překážkou v použití baldachýnové markýzy bývá umístění nízko nad oknem, napojená střecha pergoly, velké rozteče kotví, sudý či lichý počet v závislosti k velikosti střechy. Každý výrobek má svá rozměrová maxima, které přímo souvisí se sklonem střechy a ručně ovládanou verzí baldachýnu – čím větší sklon tím úměrně menší velikost baldachýnu, kterou zvládne obsluhovat i sama žena. Při obsluze se totiž dílčí volány hmotnostně sčítají a následný vyšší počet moc širokých dílů látky včetně hliníkových dílů mohl být těžký. Tohle byste mohli ocenit až po naší realizaci, dodávce při prodeji, v praxi. Na tom si zakládáme.

Samozřejmostí je kvalitní baldachýnový výrobek s kvalitní markýzovou látkou značky SATTLER nebo DICSON, které jsou nejprodávanější. Tento typ látek vydrží dlouhá léta. Zaručena je stálobarevnost, materiál se „nerozpadá“ a bude Vás chránit před UV záření. Nabízí však i levnější možnosti při použití roletových látek, ale tyto typy nejsou vhodné k exteriérových aplikacím, jako jsou pergoly bez bočních stěn nebo na místa, kde kolísá vlhkost vzduchu až k inverzním extrémům.

V tomto článku jste se dozvěděli:

  • Velikost výrobků v závislosti na aplikovanou nakloněnou rovinu
  • Ovládání je ruční nebo elektrické
  • Používání kvalitního materiálu – markýzová látka, žádný polyester! Na to pozor

Na samý závěr budeme potřebovat znát Vaši představu ohledně barev – alespoň přibližný odstín a barvu konstrukce markýzy (barvu hliníkových profilů).

Další podrobnosti upřesníme a následně společně doladíme.