Jak vybírat

 

Elektrickou markýzu? ANO! S motorem od Somfy

Elektrickou markýzu? ANO! S motorem od Somfy

Rádi bychom se s Vámi podělili o informace, které Vám mohou pomoci s výběrem nové markýzy nebo stínícího prvku k vašemu domu nebo provozovny. Samozřejmě se nabízí mnoho možností, jak zastínit uvažovaný prostor k práci nebo odpočinku.

Sice se budeme asi opakovat, ale exteriérové stínění je právě to, které je nejúčinnější. Když uvážíme použití kvalitní markýzové látky (například značky Sattler) nebo technických textilií (Soltis, Mermet, Serge) a jestliže výše uvedené přijmete jako vhodné řešení k investici – rozhodně nešetřete. Trh je plný výrobků, kde každý výrobek má svého kupce. Myslíme tím informovaného, ale i neinformovaného kupce.

My se můžeme doporučit za výrobky osvědčených dodavatelů, se kterými spolupracujeme, jelikož nabízejí k výrobkům i servis v podobě technické podpory, výkresy jednotlivých dílů, hlavně konzol k upevnění markýzy. Dále jsou ochotni spolupracovat při obchodních případech, které jsou v něčem speciální. To je právě to, co můžeme předávat dále a to Vám – našim zákazníkům. Na základě těchto zkušeností se pak snáze stanete naším spokojeným zákazníkem.

Ale zpátky ke stínění, které bude poháněno elektromotorem, tak bude plnit svoji na jedničku. Takovýto výrobek snadno doplníme pro Vaši spokojenost čidlem reagujícím na vítr nebo déšť a sluneční automatika zařídí stínění v momentě, kdy bude potřeba.

Možnosti jsou samozřejmě různé

A proč tenhle článek vůbec píšeme? Kde vzít 230 V, když jste s elektrickým výrobkem při stavbě nebo rekonstrukce nepočítali? Markýzy s navinutou látkou na válci mají motor ukrytý uvnitř válce a není vidět. My doporučujeme bezdrátový/rádiový způsob, a to i proto, že je jednodušší připojit motor do 230 V sítě bez nutnosti dalšího „prodrátování“ s místem, kde bude vypínač. Tento způsob je určitě vhodnější v případech, kde není vhodná stavební příprava. Následně uvedeme několik příkladů, kde se dá motor napojit na 230 V bez přerušované (vypínané) fáze, takže nejlépe bude vyhovovat zásuvkový obvod.

Máme mnoho zákazníků, kteří mají na terase/balkoně 230 V zásuvku, ale často do 100 cm výšky od země. V tomto případě je možné k nainstalované markýze ve výšce 250-300 cm vložit elektroinstalační lišty na již hotovou fasádu. A je tohle to řešení, které hledáte? Proto se tedy zákazníků dotazujeme, zda je v půdních prostorách 230 V přípojné místo. Například anténní zesilovač nebo jiné zařízení na 230 V. Pokud máte dům, ve kterém je první patro obytné, potom doporučujeme možnost připojit markýzu k zásuvkovému okruhu v prvním podlaží nebo v podkroví provrtaným otvorem.

Věříme, že jiní prodejci vám můžou říkat pravý opak a bude Vám více doporučovat ovládání např. horizontální markýzovou klikou. Ale v dnešní době máme v naší nabídce již více výrobků, které lze ovládat pouze motoricky, a to buď pro svou odolnost proti větru nebo z důvodu použití mechanismu k velkému napínání markýzové látky. Také se může jednat o markýzu pro stínění zimních zahrad z exteriérové strany pouze na 230 V. Zde je pak ruku v ruce důležitá automatizace zmíněná dříve v tomto článku.

Věřím, že tyto cenné informace se Vám budou hodit.